Agnieszka Brzykcy brązową medalistką Mistrzostw Polski !

Możliwość komentowania Agnieszka Brzykcy brązową medalistką Mistrzostw Polski ! została wyłączona

brzykcy

Dnia 18-19.10.2013 r. w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących  w  Tenisie Stołowym Seniorek i Seniorów. Turniej zorganizowany został przez Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz Gdański Klub Sportowy Niesłyszących „Pomorze”. W turnieju startowało 40 najlepszych zawodników niesłyszących z Polski.

Bardzo dobrze spisała się Agnieszka Brzykcy zawodniczka z Poznańskiego klubu niesłyszących TON Poznań, po ciężkiej rywalizacji zdobyła zasłużony pierwszy brązowy medal seniorski w dotychczasowej swojej karierze jest kilka krotną złotą medalistką Mistrzostw Polski i zarówno międzynarodowych w kategorii młodszej młodzieży do 19 lat do 21 lat . Przegrała tylko jeden pojedynek z uczestniczką Igrzysk Olimpijskich dla niesłyszących (Bułgaria) Iwoną Żyłą 1:3 resztę meczy nie dała za wygraną, zawodnicy byli bez szans (Brzykcy – Nowicka 3:0, Brzykcy – Tofil 3:0, Brzykcy – Grota 3:0, Brzykcy – Kaczor 3:0). Agnieszka kończąc Mistrzostwa Polski z brązowym medalem może być bardzo z siebie dumna ponieważ po dwu letniej przerwie z powrotem zabrała paletkę i ruszyła do boju walczyć o medale i tytuły, do tych zawodów przygotowywała się zaledwie miesiąc pod kontem trenerki Danuty Matus-Jankowiak oraz trenera Radosława Pachurka. Pozostałym zawodnikom z Poznańskiego klubu niesłyszących TON po zaciętych pojedynkach zabrakło szczęścia i nie udało się zdobyć medali i kończą na miejscach poza podium Wojciech Orłowski X miejsce, Bartłomiej Seklecki V miejsce, Marcin Parkitny VI miejsce, Andrzej Maciejewski XI miejsce. Drużynowo Poznański klub niesłyszących TON zajął IV miejsce.
Serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Agnieszka Praczyk