3. Ogólny Turniej Futsal Niesłyszących

Możliwość komentowania 3. Ogólny Turniej Futsal Niesłyszących została wyłączona

W dniu 1.12.2012r. w Poznaniu odbył się 3.Ogólnopolskim Turniej FUTSAL Niesłyszących zorganizowany przez Poznański Klub Sportowy Niesłyszących „TON” sekcją sportową. Najlepszą drużyną, która zdobyła Puchar ekipa GS Konin.

4. Pomorze Gdańsk

Podzielone drogą losowania drużyn utworzyły się dwie grupy eliminacyjne, w których mecze odbywały się systemem każdy z każdym 2x 6 min. Z grup eliminacyjnych awansują po dwie drużyny i w dalszej części turnieju zastosowano system „pucharowy” tzn. przegrywający odpada z zawodów, a wygrywający awansuje do dalszej gry.

Poziom sportowy w czasie zawodów był wysoki oraz z silną wolę walki, mecze były pomiędzy GS Konin a Swit Wrocław w finale 2:1 , dla GS Konin.

Patrz załączona do powyższego sprawozdania-tabela.

Turniej wygrała reprezentacja mężczyzn GS Konin , drugie miejsca Swit Wrocław , trzeci miejsca Wars Warszawa, a kobiet wygrała Mazowsza Warszawa, drugie TON Poznań, trzeci Swit Wrocław otrzymały puchary i dyplomy.

Statuetkę na najlepszego bramkarza zawodnika GS Konin Dariusza Głód, był on zresztą bohaterem całego turnieju i także zawodniczka Aleksandrą Krysiaka. Również wręczano statuetką króla strzelców dla zawodnika GS Konin Damiana Głód , który strzelił w całym turnieju 6 bramek, a kobiet takze strzeliła 7 bramek zawodniczka Agnieszka Bockowska, statuetką na najlepszego zawodnika Marcina Smigasiewicza i zawodniczka Martą Kaczmarczyk . Puchary i statuetki ufundowane przez Urządu Miasta Poznania wydz. sportu. Podczas turnieju niewna iesiono żadnych protestów, Podczas zawodnów odniesionych poważniejszych kontuzji odwiezono do szpitala zawodniczka Mazowsze Warszawa Paulina Suchorowska .

W czasie zawodów zabezpieczono obsługę medyczną i rozdanie zawodnikom napoi niegazowane i obiadowe. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i działaczom za miłą atmosferą oraz wykazania sportowego ducha wielki.