Koszykarze ze Spartana Lublin zdobywca Pucharu PFSN

      Możliwość komentowania Koszykarze ze Spartana Lublin zdobywca Pucharu PFSN została wyłączona

koszukarze1

W dniach 26-28 października 2012 roku w Lublinie odbyły się Puchar Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących w Koszykówce Seniorów. Impreza odbyła się w Hali MKS „Start” przy ulicy Piłsudskiego 22 i brało udział 8 drużyn (ŁKSG Łódź, Radomig Radom, Res-Gest Rzeszów, Świt Wrocław, TON Poznań, Wars Warszawa, Wielkopolski Poznań i gospodarz Spartan Lublin).
Turniej mecze zostały rozegrane systemem pucharowym. Po zakończeniu turnieju Prezes LKSG „Spartan” Lublin i Prezes PFSN p. Wojciech Stempurski wraz z Wiceprezesem Panem Andrzejem Sadanowiczem złożyli gratulacje i wręczyli puchary, medale oraz statuetki. Natomiast Puchar Przechodni został przez Prezesa PFSN p. Wojciech Stempurski przekazany nowemu właścicielowi kapitanowi drużyny Spartan Lublin Ryszard Majkut.
Impreza sportowa została zrealizowana przy pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki za pośrednictwem Polskiej Federacji Sportu Niesłyszących oraz Urzędu Miasta Lublin.
Najlepszy zawodnik – Lewandowicz Mikołaj (Spartan Lublin)
Król strzelców – Jacyna Maciej (Świt Wrocław)
Pierwsza piątka:
1. Świstowski Grzegorz (Spartan Lublin)
2. Lewandowicz Mikołaj (Spartan Lublin)
3. Inglot Wojciech (Spartan Lublin)
4. Śmieciński Robert (Wars Warszawa)
5. Wardziak Paweł (Wars Warszawa)

WYNIKI:

Ćwierćfinały

ŚWIT Wrocław – WARS Warszawa 76:85 (21:21, 25:17, 13:21, 17:26)
ŚWIT: Jacyna-28, Nowak-19, Jagielski-10, Ranosz-8, Ptak-5, Kula-4, Chrobot-2, Sumara-0, Galik–, Mruk–, Węglarz–
WARS: Wardziak P.-27, Śmieciński-22, Korytowski-17, Gocejna-15, Kwiatkowski-4, Goliszek-0, Łuczywek K.-0, Stepniewski-0

RES-GEST Rzeszów – RADOMIG Radom 54:67 (15:11, 14:18, 11:18, 20:14)
RES-GEST: Goliński-16, Orłoś-15, Witek-15, Nowicki-4, Rajca-4, Grata-0, Sobolak-0
RADOMIG: Gieras-18, Warchoł-18, Ośniecki-14, Piska-11, Kowalski-6, Budniewski-0, Czyż-0, Sadłowski-0, Zagórny-0

SPARTAN Lublin – TON Poznań 140:33 (35:12, 25:4, 37:6, 42:11)
SPARTAN: Inglot-40, Lewandowicz-32, Kmiotek-18, Kaźmierczak-15, Świstowski G.-13, Wania-8, Karnas-6, Płudowski-6, Smoliński-2, Majkut-0, Świstowski P.-0, Łuczak–
TON: Maciejewski-11, Pietrzak-10, Plewczyński-7, Pachurka-5, Sramski-0, Zygmanowski-0

ŁKSG Łódź – WIELKOPOLSKI Poznań 78:62 (20:15, 18:14, 17:11, 21:22)
ŁKSG: Jankowski-32, Zalewski-30, Majewski-9, Wudarczyk-4, Malinowski-2, Janiczek-2, Cichal-2, Ziętala-1, Stolarczuk-0
WIELKOPOLSKI: Kwasek-30, Banaszak-9, Papierz-9, Rozumek-6, Rataj-4, Marcinkowski-2, Cypryański-2, Huczyński-0, Stankiewicz-0, Kasprzak-0, Jóźwiak–, Gryko–

Mecze o 5-8 miejsce

ŚWIT Wrocław – TON Poznań 95:33 (20:4, 30:8, 21:6, 24:15)
ŚWIT: Jacyna-71, Ptak-6, Węglarz-6, Mruk-4, Jagielski-2, Sumara-2, Galik-2, Chrobot-2, Ranosz-0, Kula-0, Nowak–
TON: Maciejewski-13, Pietrzak-8, Plewczyński-8, Pachurka-2, Zygmanowski-2, Sramski-0

RES-GEST Rzeszów – WIELKOPOLSKI Poznań 22:45 (4:8, 2:18, 12:12, 4:7)
RES-GEST: Witek-13, Goliński-4, Nowicki-3, Orłoś-2, Grata-0, Rajca-0, Sobolak-0
WIELKOPOLSKI: Kwasek-12, Rozumek-10, Papierz-7, Cypryański-6, Huczyński-5, Rataj-3, Banaszak-2, Kasprzak-0, Marcinkowski-0, Stankiewicz-0, Gryko–, Jóźwiak–

PÓŁFINAŁY

WARS Warszawa – RADOMIG Radom 79:67(24:11,17:26,18:18,20:12)
WARS: Wardziak-24, Korytkowski-17, Gocejna-15, Śmieciński-11, Kwiatkowski-8, Goliszek-4, Stepniewski-0, Łuczywek.K-0
RADOMIG: Gieras-25, Warchoł-18, Ośniecki-12, Piska-10, Kowalski-2, Czyż-0, Sadłowski-0, Budniewski-0, Zagórny-0

SPARTAN Lublin – ŁKSG Łódź 100:56 (29:12, 32:13, 23:13, 16:18)
SPARTAN: Inglot-26, Lewandowicz-19, Wania-14, Karnas-11, Świstowski G.-11, Kaźmierczak-8, Majkut-6, Płudowski-4, Świstowski P.-1, Łuczak-0, Smoliński-0, Kmiotek–
ŁKSG: Jankowski-14, Majewski-13, Wudarczyk-11, Zalewski-7, Janiczek-5, Malinowski-4, Stolarczuk-2, Cichal-0, Ziętala-0

Mecz o 7 miejsce:

TON Poznań – RES-GEST Rzeszów 41:58 (12:15, 8:16, 6:12, 15:15)
TON: Maciejewski-23, Pietrzak-8, Plewczyński-8, Sramski-2, Pachurka-0, Zygmantowski-0
RES-GEST: Witek-22, Goliński-19, Nowicki-7, Grata-4, Rajca-4, Sobolak-2, Orłoś-0

Mecz o 5 miejsce:

ŚWIT Wrocław – WIELKOPOLSKI Poznań 44:56 (12:20, 11:17, 11:13, 10:6)
ŚWIT: Jacyna-25, Nowak-9, Ranosz-8, Sumara-2, Chrobot-0, Galik-0, Jagielski-0, Kula-0, Ptak-0, Węglarz-0, Mruk–
WIELKOPOLSKI: Kwasek-16, Rozumek-13, Cypryański-12, Papierz-10, Huczyński-5, Banaszak-0, Kasprzak-0, Marcinkowski-0, Rataj-0, Stankiewicz-0, Gryko–, Jóźwiak–

Mecz o 3 miejsce

RADOMIG Radom – ŁKSG Łódź 56:79 (7:16, 14:26, 16:12, 19:25)
RADOMIG: Gieras-23, Warchoł-19, Ośniecki-10, Piska-4, Budniewski-0, Czyż-0, Kowalski-0, Zagórny-0, Sadłowski—
ŁKSG: Zalewski-25, Jankowski-21, Janiczek-10, Stolarczuk-5, Wudarczyk-5, Cichal-4, Malinowski-4, Ziętala-3, Majewski-2

FINAŁ

SPARTAN Lublin – WARS Warszawa 84:60 (19:8, 19:16, 19:20, 27:16)
SPARTAN: Lewandowicz-30, Świstowski G.-19, Inglot-12, Karnas-9, Smoliński-6, Płudowski-4, Majkut-2, Świstowski P.-2, Kaźmierczak-0, Wania-0, Kmiotek–, Łuczak—
WARS: Śmieciński-22, Korytowski-16, Gocejna-10, Wardziak P.-10, Goliszek R.-2, Kwiatkowski-0, Łuczywek K.-0, Stepniewski-0